VÝROBA OLEJŮ NA MASÁŽE

Oleje si můžete udělat i pod mým dozorem – od základu se mnou, osobně stále ještě v oblasti Jeseníků, viz KURZY BYLINEK.

www.vegava.cz

BYLINKOVÉ, HOJIVÉ A POMOCNÉ OLEJE PRO KOSMETIKU, MASÁŽE, NA VIDEU MÁTE JEN VZORKY PRÁCE S NAKLÁDÁNÍM, TAKÉ S PORADOU JAK NA TO, ABY SE OLEJE NEKAZILY.

OLEJE NA KOSMETIKU:

používáme bylinky, nebo jejich části, které jsou velmi jemné, mají zvláštní jemnou vůni, jsou na použití účelné a příjemné na pokožku, výborně se roztírají na kůži a nemají žádný negativní účinek, tyto receptury jsou zkoušené desítky roků maséry, kosmetičkami.

Základní vědomosti k výrobě:

olej používáme hlavně jemný, kvalitní a s dlouhou trvanlivostí, to je běžně cca 2 roky. Oleje jakékoli dobré, mícháme většinou dva druhy olejů, dobrý je olej olivový a slunečnicový, lze i olej dát jakýkoli jiný – každý olej je ale nosič luhovaných bylinek a ty mají jiné vlastnosti jako má olej. Olivový olej nevniká do pórů kůže, je velmi povrchový, avšak slunečnicový ano, proto je dáváme dohromady. Doporučuji dát do dlaně a rozetřít si již i směsku olejů a zhodnotit jemnost a vstřebatelnost oleje. Časem se to naučí každý! Teprve takto nachystané oleje dáváme na maceraci bylinek. Rostlinky dávané do olejů necháváme hodiny, den, dva rozložené uschnout, odpaří se přebytečná voda.

OLEJE NA MASÁŽE

Jejich výroba je jednodužší, lze zde používat základní oleje samostatné, více druhů, lze je také dávat dle potřeby dohromady, nehledíme na jemnost, ale účinek na svaly, kosti, klouby.

Základem je opět olej olivový, slunečnicový, rycinový. Každý masér si dělá oleje pro svoje klienty sám, na každou bolístku zad dává olej jiný. Při nákupu olejů dbáme na záruku. Doporučuji nechat si je poslat od výrobce. Na bylinky nachystané na zálivku oleje si oleje předem namícháme. Bylinky den necháme mírně schnout, zbavíme bylinky přebytečné vody.

Na př. třezalka olej – dáváme -li jen olej olivový, třezalka se dobře nevyluhuje, není olej ani červeně zbarvený, není vůně jak má být, ale pokud dáte jen slunečnicový, barvivo se uvolní, také i vůně, nebo oba oleje smícháte, to je olivový a slunečnicový napůl a třezalku do něj naložíte, bylinka se zcela vyluhuje a olej zbarví do červena, má vůni. Prostě je to velká alchimie a kdo bude pár roků v ní pracovat, zjistí i mnohem více faktorů s bylinkama.

Měsíček lékařský – dáváme od každého základního oleje část, olej již hotový je výborný na jizvy i břicha po porodu, operaci atd. Dávám jej také na první místo pro léčbu kůže.

Tyto stránky Vás pouze navedou na vlastní výrobu macerovaných léčivých olejíčků, budete mít radost s jejich výroby, při přesném postupu se Vám nebudou kazit. Nebo si udělejte kurz na bylinky – viz kurz.

NALOŽENÉ A VLASTNÍ OLEJE JSOU VELMI LÉČIVÉ NA KŮŽI, KLOUBY, SVALY. JÁ DĚLÁM 30 DRUHŮ ZA LETNÍ SEZÓNU, MASÉRŮM STAČÍ I JEN ZÁKLADNÍ PRO DOBRÉ MASÁŽE, OLEJE DĚLAJÍ I POLOVINU PRÁCE U MASÁŽÍ ZA VÁS. Pro masáže na rok stačí celkem cca 3-5 l. olejů. Více jich pro sebe nedělejte.

Olej – ODPUZOVAČ HMYZU.

BYLINEK NEJEN ODPUZOVAČŮ, ALE I LIKVIDÁTORŮ JE MNOHO, VĚTŠINOU LIDMA NEPOZNANÉ DODNES. NA ZAHRADĚ SE DAJÍ PĚSTOVAT JEMNÉ VONNÉ ODPUZOVAČE HMYZU.


Děláme jej ze základu tří bylinek. Levandule, rozmarýn, vždy dáváme
na vyrovnání minerálů a všech látek sedmikrásku, která velmi dobře
doplňuje vápník, železo a protizánětlivé složky, které nejsou u dalších
bylinek. Lze přidat i další bylinky, yzop lékařský, málo šalvěje.
Nachystáme bylinky ne sušené, ale čerstvé – stejný poměr rozmarýnu,
levandule, sedmikrásky. Bylinky nastříháme na kousky, dáme je zcela
volně do 2/3 do sklenice.
Používáme je od jara do podzimu, lze je pěstovat na zahradě, na balkoně.


Rostlinky již nastříhané na malé kousky a zalejeme olejem
slunečnicovým, olivovým nebo i rycinovým. Nepěchujeme je,
necháme bylinky volně ve sklenici a denně několikrát obsah mícháme.


Obrázek:
Bylinky nastříhané na malé části, volně nasypeme do 2/3 nádobky.
Zalejeme olejem. Na silný odpuzovač hmyzu dáváme olej ricinový,
na užívání pro kosmetiku olej olivový. Vše je dělané za studena, nic se
nevaří, olej se nám přesným postupem výroby nekazí.


Důležité!
7 DEN SCEDÍME, NEVYMAČKÁVÁME ZBYLOU HMOTU,
NECHÁME OLEJ JEN PŘEKAPAT SKRZE SÍTKO,

dostáváme hustou olejovou zelenou hmotu, ta má jen mírné aroma,
dáváme či nalejeme ji do různých lahviček i se sprejem, ale s rycinovým
olejem, který je hustý dáváme bez spreje, do lahve s kapátkem.
Také lze hustou hmotu oleje namíchat s lékarenskou bílou vazelínou 1:1na
mast, hmoty řádně umyxujeme. Nebo se sádlem.
Nelze užívat různé jiné přípravky masťových základů z lékárny, olej
se může hrudkovat, zmenší se jeho léčivá síla.

Účinky: natřené nohy, ruce, krk – jak jdete do zahrady či ven do přírody, t
ochráníte se velmi jednoduše proti parazitům, hmyzu.
Olej je velkou živinou i pro kůži, lze odstranit i různé potíže vnitřní, nejen
kůže.
Kontraindikace: nedoporučuje se malým dětem, těhotným a kojícím
matkám.
Čaj s těchto bylinek se pije na ochranu plic proti nemocem, posiluje
imuunitní systém, nutno přidávat více sedmikrásky.


Masti dáváme do malých nádobek s výčkem a nosíme ji u sebe – jsou
ochranou v případě dojití se stykem s hmyzem a bodnutím. Účinek je
většinou rychlý.
Masti dáme do krabičky a uchováváme v chladnu. Záruka je dle
záruky oleje cca 2 roky i více při uchování v chladu.
1.
OPAKUJI ZÁSADY A DŮLEŽITOSTI VÝROBY OLEJŮ:
-hmota bylin nesmí být napěchovaná, ale volně, lehce se míchá
– denně několikrát mícháme – vše je na světle, slunci
– sedmý den nezapomeneme scedit, kal pokud je v oleji nevadí,
necháme otevřenou nádobu ještě týden a čekáme, až se voda s oleje
odpaří a olej bude čirý, pokud nám klesne kal, dáme olej do jiné
sklenice a slejeme bez spodního kalu.
– Uchováváme v lednici, spíži, kde je chlad.

Masážní oleje pro maséry

Výroba olejů pro maséry:

Každý masér si je naučí vyrábět sám již v první hodině výuky, každý si používá svoje skleničky, označení. Je nutná i doba životnosti, ta je u olejů 1 rok od data výroby. Mám oleje stále v lednici a vydrží mi až dva roky. Stále je hlídám, zda je vůně i hustota dobrá. Sama si dělám asi 10 druhů olejů, pro začátek stačí dva tři druhy.

Olej s devětsilu, kostivalu, třezalky, konce smrků se používá i jako základ mastí na veškeré potíže kloubů, svalů, mazání či obklady jsou velmi účinné.

Jsou zkoušené maséry již mnoho roků, pomáhají na zotavení svalů, kloubů, kostí. Bylinky jsou sbírané v čisté oblasti luk a lesů.

Všechny druhy olejů jsou na odstranění bolestí kloubů a svalů.Výživné látky z bylin jsou v nich zachovány. Zpracování a macerování se děje za studena.

MOJE OLEJE JIŽ PŘED DVACETI ROKY:

1) Olej s devětsilu lékařského

je macerace bylin v oleji olivovém a slunečnicovém,
Běžně se tato bylinka používá na všechny vnitřní i vnější záněty, svalovou slabost, podporuje nervovou soustavu, masáží uvolňuje zatuhlé a revmatické svaly.
Zkušenosti – výborné jsou na bolesti kolen. Natřít celé koleno i zezadu, dát ubrousek, opět dát olej na prosak,další ubrousek, dát igelit a zábal na noc. Do 3 dnů-3 týdnů bývá po potížích kloubů. Nejen kolen.

2) Olej s konců smrků a jedlí

je s jemnou vůní jehličnanů, vhodný i do difuzéru, provoní místnost. Pro masážní účely je velmi příjemný, silně dezinfekční na kůži i podkoží, působí proti parazitům, svrabům aj., Regenerační na klouby a svaly. Vnitřně na regeneraci střev, dobře působí na obnovu lymfatického systému a plic. Užívá se 3x denně cca 5 kapek.
Kdysi předkové – ještě moje babička jej používali na veškeré kožní nemoci i rakovinu.

3) Olej z kostivalu lékařského


je velmi silný, hojí svaly,kosti, šlachy, rozpouští svalové spazmy, vhodný na výplach ústní dutiny při paradentóze. Hojí dásně.
Sběr není jednoduchý, kostivalu květu je na jednu sklenici potřeba dát mnoho, ale jeho síla je značná, olej je velmi hojivý.
Lze jej použít i na masáž obličeje. Má spoustu živin pro plet.

OLEJE KUPUJEME TÉMĚŘ S VÝROBY A KVALITNÍ, BYLINKY MACERUJEME POUZE 7 DNŮ, SCEDÍME, NECHÁME VŽDY ZA OKNEM NA SLUNÍČKU, OTEVŘENÉ VÍKO, ABY SE VODA ODPAŘILA, ČISTÝ OLEJ NECHÁME DALŠÍ TÝDEN ZA OKNEM, KAL SPADNE NA DNO, OLEJ OPĚT PŘELEJEME DO ČISTÉ NÁDOBY, LZE TAKTO I VÍCEKRÁT. TAKOVÝTO OLEJ SE JIŽ NEZKAZÍ, JE ZCELA K POUŽITÍ. OLEJE KUPUJTE JEN VELMI KVALITNÍ NA MACERÁTY.

Příspěvek byl publikován v rubrice Masáže. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.