BYLINKY PRO ZVÍŘÁTKA

PRO KAŽDÝ DRUH ZVÍŘÁTEK JSOU JINÉ BYLINKY, ZVÍŘÁTKA JSOU VELMI CITLIVÁ NA STRAVU A ZKOUŠÍTE-LI CO ZVÍŘÁTKO ŽERE, TAK PO PODÁNÍ BYLINEK I SUŠENÝCH HLÍDEJTE, ZDA TU ČI ONU BYLINKU ŽEROU ČI NE.

NENABÍZEJTE JIM BYLINKY NEBO ZELENINU, KTEROU ODMÍTAJÍ, TAKÉ MOHOU ODMÍTAT URČITÉ DRUHY TRAV. PROSTĚ SLEDOVAT A SLEDOVAT CO JIM CHUTNÁ. IHNED VYJMOUT ZE STRAVY CO NECHTĚJÍ. VYPOZOROVAT TO HNED JAK PODÁVÁTE KRMENÍ. ZVÍŘÁTKA MAJÍ TAKÉ OBDOBÍ NA DOPLNĚNÍ LÁTEK ZE SENA, BYLINEK A JAKMILE SE DOPLNÍ DANÝMI ŽIVINAMI, ODMÍTAJÍ I VELMI CHUTNÉ BYLINKY. BYLINKY LZE DÁVAT OPĚT ZA NĚJAKOU DOBU, TÝDEN ČI DÉLE MÍT PAUZU.

Větve na okus pro hlodavce. Dáváme větvičky hlavně v zimě až do jara, stříháme konce větví. Já dávám z hrušně, jabloně, keře goji, keře rybízu, třešně, břízy, vrby.

BYLINKY PRO HLODAVCE: jahodí, maliní, bříza list, vrba list, lnice květel, mateřídouška, dobromysl, šalvěj, sedmikráska, řešbříček, vratič, chrpu nať s květem, jitrocel, málo třezalky, yzop, sléz květ s listy a natí, levanduli, květ a list podbělu, květ pampelišky, také celou pampelišku s kořenem, nasušíme a nadrtíme, všechny druhy rdesna, ty mají velmi rádi, jetel květ – červený i býlý. Sušené, voňavé bylinky jen tak v obchodě nenajdete, jsou v zimě zvířátkům pochoutkou.

Zvířátka i pejsky léčím velmi slabým čajem místo vody:

Výhradní bylinkou na i těžké infekce je yzop, pelyněk, těmito bylinkami jsem poléčila psinku pejskovi – odvar, sušené či ze zahrady přímo na králičí mor, také jsem tyto bylinky zcela využila, na parazity ve střevech je dobrá lnice květel, králíčci jej dobře tráví jak čerstvou, tak i usušenou.

VŠECHNY BYLINKY NAJDETE V HERBÁŘI TĚCHTO STRÁNEK. PODÁVÁTE ČÁST HNED NATRHANÝCH BYLINEK, ČÁST SUŠÍTE A DÁVÁTE DO BAVLNĚNÝCH PYTLÍČKŮ, NEBO PRŮHLEDNÝCH SÁČKŮ CO MAJÍ V POTRAVINÁCH OBCHODNÍCH DOMŮ A ULOŽÍTE NA ZIMNÍ OBDOBÍ. TÍM MÁTE ZVÍŘÁTKA ZDRAVÁ. NA SRST POUŽÍVÁM PŘÍPRAVKY BEZ LIHU A BEZ VŮNĚ, JEMNÉ A SNESITELNÉ PRO ZVÍŘÁTKA, PŘÍPRAVKŮ JE DNES MNOHO V LÉKÁRNÁCH.SRST SE KAŽDÝ TÝDEN U VŠECH ZVÍŘÁTEK VYČESÁVÁ. NA TO JSOU HŘEBENY, KARTÁČE.

S KONÍKAMA JSEM PRACOVALA JEN LETMO, TAKÉ SE SKOTEM, ALE MNOHO SE NEMĚNÍ OD HLODAVCŮ, CO ALE NA LOUCE NECHÁVAJÍ JE KONTRYHEL A TŘEZALKU. TU NEŽEROU. JINAK VŠECHNY BYLINKY S LUK POŽEROU A TO DOKONALE.

KRÁLÍČCI, MORČÁTKA MAJÍ STÁLE V KRABIČCE JABLKO,HRUŠKU,MRKEV S NATÍ,PETRŽEL NAŤ BALÁT.

NEDÁVÁ SE JIM RAJČE, BANÁN VÝHRADNĚ, CITRUSY.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bylinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.