DĚLÁME SI SAMI SVÍČKY

KAŽDÝ MASÉR MÁ VELKOU SPOTŘEBU SVÍČEK, DĚLÁ SI JE VĚTŠINA DOMA, JEDNOU ZA MĚSÍC OTEVŘE KRABICI S VEŠKERÝM NÁŘADÍM A UDĚLÁ SI KRÁSNÉ SVÍČKY NE DRAHÉ A TAKÉ KTERÉ VYDRŽÍ HOŘET I VÍCE HODIN.

PRO ZAČÍNAJÍCÍ VÝROBCE:

VĚNUJETE TÉTO RUTIJNÍ PRÁCI NE MNOHO ČASU, JAKMILE MÁTE VŠE NACHYSTANÉ, JDE PRÁCE VELMI RYCHLE. VŠECHNY MALIČKOSTI K VÝROBĚ JSOU DŮLEŽITÉ, MÁTE SE SVÍČEK POTOM RADOST, JSOU PĚKNÉ A TAKÉ VONÍ.

CO VŠCHNO POTŘEBUJETE?

a) nádobky na svíčky, jsou po vyhoření obsahu opět znovu naplněné

b) knoty- jakékoli provázky, uděláme dole suk a na ten kapneme lepidlo, nejlépe Chemoprénové. Suk s lepidlem umístíme dřívkem do prostřed skleničky, počkáme, až zaschne provázek, dřívko vyjmeme ze skleničky.

c) navážeme dál nahoře nad sklenicí provázek na špejli, dřívko je umístěné tak, že je provázek natažený směrem od dna sklenice do polohy středu otvoru sklenice nahoře. Sklenici máme nyní nachystanou na zalití voskem. Aby se nám vyplatila práce, děláme několik svíček současně, začneme od pěti až deseti.

d) máme nachystanou nádobu na rozpuštění vosku, viz prodej kosmetických potřeb, nádoba je malá ale máte jistotu, že se nic nepřipálí, proces je pomalejší, ale jistý, že je vše ok. Já dělám i s velkou nádobou, do ní se dá speciální nádoba na vosk, do spodní nádoby voda a dáme vše na vařič, nesmí však voda vyvřít, jinak vařicí vosk vyprskne do místnosti. Tudíž hlídáme stále obsah vody pod nádobou s voskem. Do rozpouštěného vosku přidáme barvu – já mám nejraději voskovku, ta se za chvíli rozpustí, barvu si vyberu, svíčka s voskovkou také vydrží déle hořet. Další komponent je vůně, ty si dáte jakékoli – esenciální oleje, vonné oleje jakéhokoli charakteru, dnes je mnoho druhů, vyzkoušíte si, co vám vyhovuje, tak vůně i barvu přidáme hned jak se děje rozpouštění vosku. Ten se rospustí teplem při určité teplotě, máme-li na to speciální nádobu, je tam přesné nastavení teploty na roztavení vosku. MÁME NYNÍ VOSK S BARVOU A VŮNÍ, TEKUTÝ, TEPLÝ A NACHYSTANÝ NA DALŠÍ PROCES.

e) nalejeme rozpuštěný barevný a vonný vosk do sklenic, nebo jen části, lze udělat další část zase jinou barvou atd. Vosk zcela zalitý musí tvrdnout, necháme jej hodinu i déle. Máme svíčku hotovou, jen odstřihneme vršek knotu se dřívkem. Kocháme se svým výrobkem, barvami a vůněmi. Zapálíme si alespoň jednu pro potěšení. V práci jako kosmetička, masérka se s Vaši práce této tvorby svíčky a také s dlouho jejím trvajícím plamenem těšíte, můžete si dát do sklenice i knoty dva. Světlo je intenzivní, je dobré na baňkování, svíčka se trošku rychleji spaluje, ale je to krása – dvě svíčky v jedné nádobě.

A VÝROBA SVÍČEK JE U KONCE, TAKÉ I RADOST S PRÁCE